Basın HaberSAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME AÇIKLAMASI

Öz Büro İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Mahmut Somuncu ve sendika üyeleri Tokat Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Kovid-19 salgını sürecinde ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Somuncu, “Bu zorlu sürecin en çok cefasını çeken gerek sağlık bakanlığına bağlı hastanelerde gerek üniversite hastanesinde gecesini gündüzüne katan mesai mefhumu aramaksızın çalışmakta olan birilerinin söylemi ile yardımcı personel diye adlandırılan ama Sağlık Bakanlığının her sürecinde her kademesinde hem bedenen hem manen işin tam göbeğinde olan biz işçilerin bu süreçte ayrım yapılmasını asla kabul etmiyoruz ve bu yanlıştan acilen dönülmesini istiyoruz.

Kaynak 

Başkan Gülbaba,Hastanedeyiz, Hazırız, Başaracağız.

Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki GÜLBABA  koronavirüsle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Kaynak 

Gülbaba: Bu süreci ülke olarak en kısa sürede atlatacağız Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba yeni tip koronavirüsle (COVİD-19) ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Devletimiz, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bütün kurumlarıyla seferber durumdadır. Bu sıkıntılı süreci ülke olarak en kısa sürede atlatacağımıza olan inancımızla ayaktayız” dedi.

 

Kaynak 


 

Tüm dünyayı etkisi altına alan öldürücü virüsle mücadele büyük bir gayret, titizlik ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Devletimiz, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bütün kurumlarıyla seferber durumdadır” ifadelerine vurgu yapan Öz Büro İş Sendikası Ankara il başkanı Yener Öztürk; “Bu sıkıntılı süreci ülke olarak en kısa sürede atlatacağımıza olan inancımızla ayaktayız. Bir an önce ve en az kayıpla bu beladan kurtulma çabasının asıl kahramanları hiç kuşku yok ki sağlık çalışanlarıdır” diyerek açıklamada bulundu.

Kaynak 

‘HASTANEDEYİZ, HAZIRIZ, BAŞARACAĞIZ’
Öz Büro İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı Murat Arifoğlu, yaptığı yazılı açıklamayla Sağlık Bakanlığı’nın ek ödeme ile ilgili açıklamasının olumsuz bir tablo ortaya çıkardığını belirterek, “Hastaneye gelen her hastayı ilk karşılayan, ilk kaydını yapan, ilk yönlendiren, muayeneden reçeteye, ayakta tedaviden ameliyata kadarki bütün süreçlerde görev yapan üyelerimiz, ayrımcılığı değil saygıyı ve takdiri hak etmektedir” dedi.

Kaynak 

Çanakkale KaleninSesi Gazetesi 31 Mart 2020 tarihli haber gazete Görseli


Tokat Güneş Gazetesi 31 Mart 2020 tarihli görseli