İlkelerimiz

ÖZ BÜRO İŞ ; HEZEYANA DEĞİL HAKİKATE, SLOGANA DEĞİL DÜŞÜNCEYE, İSTİSMARA DEĞİL İÇTENLİĞE DAYALI SENDİKAL ÇİZGİSİ, EMANET BİLİNCİ VE HESAP SORUMLULUĞUYLA GÜÇLÜ İŞLETME MUTLU İŞÇİ DENKLEMİNİN SİGORTASIDIR.
ÖZ BÜRO İŞ ; GÜCÜNÜ YAPAY VE KONJONKTÜREL DEĞİŞKENLERDEN DEĞİL, ASIL VE KÖKLÜ REFERANSLARDAN ALIR. İŞÇİLERİ SAĞCI SOLCU OLMAYA, KUTUPLAŞMAYA, SAHTE SENDİKALARA KONU MANKENİ OLMAYA DEĞİL, AKLINI KULLANMAYA, EMEĞİNİN KIYMETİNİ BILMEYE VE ONURLU YAŞAM İÇIN ÖRGÜTLÜ BİR GÜÇ OLMAYA ÇAĞIRIR. 
ÖZ BÜRO İŞ ; İŞÇİ İŞVEREN İLİŞKİSİNDE TARAFLARI KARŞIT DEĞİL ORTAK KABUL EDER. MEKANİK, RUHSUZ, FIRSATÇI BAKIŞ AÇILARINI REDDEDER.  AKIL  AHLAK  ADALET TEMELLİ VE ORTAK GELECEK HEDEFLİ İŞ BİRLİĞİNİ SAVUNUR.
ÖZ BÜRO İŞ ; DİNİ, DİLİ, IRKI, RENGİ NE OLURSA OLSUN HER İNSANIN ONURLU BIR HAYATI DOĞUŞTAN HAK ETTİĞİNE İNANIR. YERYÜZÜNÜN NERESİNDE OLURSA OLSUN EZİLEN, SÖMÜRÜLEN, ÖZGÜRLÜĞÜ ELİNDEN ALINAN TÜM MAZLUMLARI DOĞAL ÜYESİ, ADALET ÖZGÜRLÜK VE HAK MÜCADELESİ VEREN TÜM ÖRGÜTLERİ DE MÜTTEFİKİ KABUL EDER.
ÖZ BÜRO İŞ ; ADALET, ÖZGÜRLÜK VE REFAH DEĞERLERİNİN İMTİYAZLILARIN DEĞIL BÜTÜN İNSANLARIN HAKKI OLDUĞU BİLİNCİYLE HAREKET EDEN İNSAN ODAKLI, EVRENSEL KARAKTERLİ VE YERYÜZÜ HEDEFLİ BİR MEDENİYET PROJESİNİN ADIDIR.
ÖZ BÜRO İŞ ; İNSANA, KUTSALA VE HAKİKATE KASTEDEN TÜM SÜREÇLERİN KARŞISINDADIR. ÜLKE VE HALKLARI MAHKUM EDEN NEGATİF AKIL ÜRÜNÜ SİYASİ VE EKONOMİK DALGALARA KARŞI POZİSYONU NETTİR. İNSANLIK ONURU ADINA EGEMENLERLE MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEZ.


Yazı Hali