Yeni Hizmet Binamızın Açılışını Yaptık

 

Sendikamızın yeni hizmet binası 8 Şubat 2016 Pazartesi günü Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Konfederasyon Genel Başkanımızın yanı sıra eski Sağlık Bakan Yardımcısı ve Çorum Milletvekili Agah KAFKAS , Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Mehmet ŞAHİN ve Mustafa TORUNTAY ,Öz Büro İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve HSYK Üyesi Muharrem ÖZKAYA ,Hak-İş Genel Sekreteri Dr. Osman YILDIZ ,Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,Memur Sen Konfederasyonu Yöneticileri ve bağlı sendikaların Genel Başkanları , örgütlü bulunduğumuz işletme ve işyerlerinin yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış törenimiz Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı.

Açılış kurdelesinin kesilmesi öncesinde söz alan Genel Başkanımız Baki GÜLBABA yaptığı selamlama konuşmasında “ Ülkemizde sendikal hareketin hangi kodlarla yapıldığını biliyoruz, bizim sendikal felsefe ve pratiğimiz ortada Hak-İş in ve bağlı sendikaların bu ülke için ne anlam ifade ettiğinin farkındayız.Öz Büro İş Sendikasını emeğin ve ülkenin hizmetinde olarak iş kolunun en büyük sendikası yapma kararlılığındayız “dedi. Öz Büro İş i hep birlikte Türkiyenin en ideal en iddialı ve en örnek sendikası yapma mücadelesinde elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağımızı ifade eden Genel Başkanımız “Rabbim mahcup etmesin” diyerek sözlerini tamamladı.

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut ARSLAN yaptığı açılış konuşmasında “Öz Büro İş Genel Başkanı Baki Bey büyük bir sorumluluk aldı. İşkolumuzda önemli hedeflerimiz var. İnşallah kısa zamanda sendikamız kendi hizmet binasında faaliyetlerini sürdürebileceği bir atılım yapacaktır. Öz Büro İş in HAK-İŞ in hem de Türkiye nin en büyük sendikası olma imkanı var. Öz Büro İş Sendikamızı gelecekte HAK-İŞin ve Türkiye’nin en büyük sendikası yapma adına Baki Bey’e başarılar diliyoruz.

Yarından itibaren hep beraber koşacağız, temmuz ayı istatistiğinde bugünkü rakamların çok üstünde bir rakam bekliyorum. Hedefimiz büyük, Allah yardımcımız olsun. Tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan Öz Büro İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı ve HSYK Üyesi Muharrem Özkaya ise memnuniyet ve mutluluğunu dile getirerek, “Büyük bir mutluluk, Öz-Büro İş HAK-İŞ’ in büyük fedakarlıklar ile kurulan, en zor işkolu olan sendikalarından biriydi. Kuruluşundan itibaren geçen o mücadele dolu yıllar, bizim daha çok şey başaracağımızı gösteriyor. Bu anlamda yeni yönetim kurulunun da bunu aşacak donanıma sahip olduğunu düşünüyorum. Tüm üyelerimize bu sendikaya güvenmelerini, beraber yürümelerini ve yeni binanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak davetimize katılan Eski Sağlık Bakan Yardımcısı ve Çorum Milletvekili Agah Kafkas; “Hayırlı olsun bugün ben gerçekten mutluyum. Baki Bey geçmişte uzun yıllar, onurla beraber mücadele ettiğimiz bir arkadaşımızdır. Türkiye sendikal hareketinin ezberini HAK-İŞ bozmuştur. HAK-İŞ önderliğinde Türkiye’nin emeği ortaya çıktı. Bundan da en mahrum olan en zor işkoluydu, Muharrem Bey burada bir ışık yaktı. Allah razı olsun, yüreğini koyarak çaba sarf etti. Bayrak iyi yerden devir alındı şimdi iyi bir yerde, zor bir işkolunda, ben inanıyorum ki, Baki Bey’in ve değerli Mahmut Bey’in önderliğinde bu işkolunda layık olduğunuz yere emin adımlarla en kısa zamanda ulaşırsınız” ifadelerini kullandı.

Yapılan bu selamlama konuşmalarının ardından hep birlikte kurdele kesilerek yapılan ikramın ardından tören sonlandırıldı. Açılış günümüzde teşrifleriyle bizi onurlandıran ismini sayamadığımız tüm davetlilere bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yeni binamızın başta tüm üyelerimize ,sendikamıza ,Konfederasyonumuza ,Türkiye Sendikal Hareketine, çalışma yaşamına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz